„DALEJ JEST DZIEŃ” WYGRYWA WE WŁOSZECH

Kolejnym sukcesem może pochwalić się Damian Kocur, którego film zdobył kolejne wyróżnienie po festiwalach w Krakowie i Trieście. Tym razem „Dalej jest dzień” zwyciężył na Terre da Film Festival we włoskim Canelli.

Terre da Film Festival jest nowym wydarzeniem, które eksploruje zagadnienie tożsamości człowieka w drugiej dekadzie XXI wieku. Festiwal poszukuje filmów krótkometrażowych z całego świata, które starają się odpowiedzieć na pytania kim jesteśmy, jakie są nasze relacje z innymi osobami w naszym życiu i jak znaleźliśmy się w punkcie, w którym obecnie tkwimy.

W oczach jury, to „Dalej jest dzień” najlepiej odpowiada na te pytania, dzięki czarno-białym zdjęciom, naturszczykach w głównych rolach i małemu realizmowi polskiej prowincji. Film Kocura zdobył nagrodę główną w konkursie międzynarodowym.

„Dalej jest dzień” opowiada historię Pawła, samotnego mężczyzny, który pracuje na małym promie rzecznym. Dzień po dniu mija mu na tych samych czynnościach, aż na jego drodze staje Mohammad, nielegalny imigrant. Paweł postanawia mu pomóc. W końcu jest ktoś, z kim może porozmawiać.