WARSAW NEXT - NABÓR ZGŁOSZEŃ NA WARSZTATY DLA MŁODYCH FILMOWCÓW

Do 15 września trwa nabór zgłoszeń do udziału w tegorocznej 11. edycji warsztatów Warsaw Next. Wydarzenie odbędzie się w ramach 37. Warszawskiego Festiwalu Filmowego w dniach 14-17 października 2021 roku.

Warsaw Next to warsztaty dla młodych filmowców oraz studentów szkół filmowych i artystycznych przed debiutem pełnometrażowym, którzy obecnie pracują nad projektami filmów krótko- lub długometrażowych. W czasie warsztatów odbędzie się szereg spotkań, wykładów i dyskusji z twórcami i przedstawicielami branży filmowej, a także specjalny warsztat przygotowujący  uczestników do prezentacji ich projektów. Udział w warsztatach jest okazją do nawiązania nowych kontaktów, wymiany doświadczeń, a przede wszystkim zdobycia praktycznej wiedzy na temat rynku filmowego.

Co roku do udziału w Warsaw Next zapraszani są polscy i zagraniczni goście, m.in. producenci, przedstawiciele festiwali, dystrybutorzy oraz twórcy o znaczącym dorobku. W ubiegłych latach uczestnicy warsztatów mieli okazję usłyszeć o pracy w branży filmowej od wielu uznanych ekspertów i filmowców, m.in. producentów Marka Rozenbauma z Transfax Film Productions, Nika Powella ze Scala Productions (d. NFTS, Palace Pictures, Virgin Music), Dariusza Jabłońskiego z Apple Film Production, czy Leszka Bodzaka z Aurum Films; przedstawicieli festiwali filmowych: Piersa Handlinga, wieloletniego dyrektora festiwalu w Toronto, Jule Rozite, selekcjonerki Tribeca Film Festival; reżyserów Joanny Kos-Krauze i Andrzeja Jakimowskiego; konsultantów  scenariuszowych Franza Rodenkirchen i Françoise von Roy. Listę tegorocznych gości będzie można znaleźć na stronie festiwalu na początku października.

Ze względu na to, że część zajęć podczas Warsaw Next będzie prowadzona w języku angielskim, jego znajomość jest absolutnie wymagana.

Aby zgłosić się do udziału w Warsaw Next należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny -> TUTAJ. Termin przesyłania zgłoszeń mija 15 września 2021 roku. Koszt warsztatów wynosi 250 zł i obejmuje akredytację festiwalową upoważniającą do wstępu na pokazy filmów WFF, ważną na cały okres Festiwalu. Koszty przejazdu i zakwaterowania nie są pokrywane.

Spośród nadesłanych zgłoszeń organizatorzy wybiorą osoby, które zaproszą do udziału w warsztatach. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo nieudzielania informacji o powodach zakwalifikowania lub odrzucenia zgłoszenia.

Kontakt: Eliza Subotowicz, warsaw.next@wff.pl

Informacja prasowa