KOLEJNA NAGRODA DLA „PLANTARIUM”

To był bardzo dobry weekend dla filmu Tomka Duckiego. Po nagrodzie na austriackim Alpinale Short Film Festival przyszła kolej na statuetkę od jury studenckiego na węgierskim Kecskemét Animation Film Festival.

Założyciele Kecskemét Animation Film Festival postawili sobie za cel wypromowania zarówno węgierskiej animacji, jak i samego miasta Kecskemét, w którym znajdowało się Pannonia Film Studio. Początkowo wydarzenie funkcjonowało raczej na zasadzie przeglądu, by w 1993 roku przeistoczyć się w festiwal z prawdziwego zdarzenia. Od tamtej pory program zaczął się rozrastać, zaczęły pojawiać się nowe konkursy, także dla pełnometrażowych animacji.

Pierwsze edycje wydarzenia były skierowane do lokalnych odbiorców, te obecne są otwarte na międzynarodowe produkcje. W jednej z sekcji konkursowych znalazł się nagrodzony przez jury studenckie film Tomka Duckiego.

Nagrodzone „Plantarium” rozgrywa się w ciemnej jaskini, w której znajduje się niezwykły ogród uprawiany przez samotnego mężczyznę. Pewnego dnia, podczas przycinania roślin ogrodnik znajduje w doniczce małego chłopca. Jego paznokcie są długie niczym dzikie pędy.

Więcej informacji o samym festiwalu można znaleźć na jego stronie internetowej.