„JESTEM TUTAJ” UHONOROWANE NAGRODĄ CILECT

Animacja Julii Orlik została uhonorowana nagrodą CILECT przyznawaną krótkometrażowym produkcjom ze szkół filmowych.

CILCET  (The International Association of Film and Television Schools - Centre International de Liaison des Ecoles de Cinéma et de Télévision) została w tym roku przyznana już po raz 16. Nagrody mogą otrzymać filmy powstałe w szkole filmowej. Statuetki są przyznawane w trzech kategoriach – dokument, fabuła i animacja.

W kategorii animowanej doceniono polską produkcję ze Szkoły Filmowej w Łodzi. „Jestem tutaj” Julii Orlik zdobyło największą ilość punktów od międzynarodowego jury i to właśnie nasza produkcja została uhonorowana nagrodą CILECT.

Przypomnijmy, że bohaterem nagrodzonej animacji jest starszy mężczyzna, który opiekuje się swoją sparaliżowaną żoną. Mimo podeszłego wieku i własnych problemów ze zdrowiem stara się ze wszystkich sił, aby ulżyć jej w cierpieniach z dnia na dzień coraz silniejszych. Pomaga mu córka, która usiłuje pogodzić opiekę z  pracą w szpitalu oraz swoim życiem rodzinnym. Każde z nich ma odmienne poglądy na to jak powinna wyglądać  opieka nad chorą co prowadzi do wielu sprzeczek.

Listę wszystkich nagrodzonych filmów można znaleźć tutaj.