„HARDA” WYRÓŻNIONA W CHORWACJI

Krótkometrażowy dokument Marcina Polara już od kilku lat nieustannie zachwyca festiwalowe jury. Tym razem produkcja otrzymała specjalne wyróżnienie na chorwackim Mosor Film Festival.

Mosor Film Festival powstał w 2014 roku i jest wydarzeniem poświęconym kinu i literaturze promującej piękno i niezwykłość górskiej przyrody, kultury, wspinaczek i sportów ekstremalnych. Festiwal odbywa się na początku jesieni, w tym roku miał miejsce od 9 do 12 września.

W tegorocznym programie konkursowym festiwalu znalazł się film Marcina Polara. „Harda” otrzymała specjalne wyróżnienie jury. Tytułowa harda niesie za sobą wiele znaczeń:  niepokorna, złośliwa, odporna, nieugięta, mocna, wytrzymała, chłodna, twarda. Nie bez powodu bohater filmu nazwał tak swoje odkrycie - miejsce, któremu stawia czoła  i  którego wszystkie te cechy może odczuć namacalnie i dosłownie na własnej skórze. Pobudza ono jego wyobraźnię i  popycha go naprzód w nieokrzesany i obsesyjny sposób. Kamera wraz z nim, krok po kroku, uczestniczy w eksploracji nieznanych dotąd człowiekowi przestrzeni, które coraz bardziej stawiają opór delikatnej ludzkiej materii.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć tutaj.