„JESTEM TUTAJ” WYRÓŻNIONE W ROSJI

Tym razem wielokrotnie nagradzana animacja Julii Orlik otrzymała specjalne wyróżnienie od jurorów rosyjskiego Insomnia International Open-Air Animation Film Festival.

Insomnia International Open-Air Animation Film Festival to festiwal niezależnego, animowanego kina. Co roku odbywa się w niezwykle malowniczych okolicznościach przyrody, w otoczeniu lasów i rzeki. W programie atrakcji też nie brakuje, organizatorzy wybierają najciekawsze animacje z całego świata, które prezentowane są na dwóch ogromnych ekranach przez cztery noce z rzędu. A filmy, to nie wszystko, na gości czekają też koncerty, warsztaty, wystawy czy instalacje artystyczne.

W programie festiwalu nie zabrakło też polskich produkcji. Jedną z nich jest nagrodzona specjalnym wyróżnieniem animacja Julii Orlik. Bohaterem „Jestem tutaj” jest starszy mężczyzna, który opiekuje się swoją sparaliżowaną żoną. Mimo podeszłego wieku i własnych problemów ze zdrowiem stara się ze wszystkich sił, aby ulżyć jej w cierpieniach z dnia na dzień coraz silniejszych. Pomaga mu córka, która usiłuje pogodzić opiekę z  pracą w szpitalu oraz swoim życiem rodzinnym. Każde z nich ma odmienne poglądy na to jak powinna wyglądać  opieka nad chorą co prowadzi do wielu sprzeczek.  

Listę wszystkich nagrodzonych filmów można znaleźć tutaj.