DWIE NAGRODY DLA „JESTEM TUTAJ”

To był wyjątkowy wieczór dla animacji Julii Orlik. Jej film został podwójnie nagrodzony podczas tegorocznej edycji Paris International Animation Film Festival. Jury docenili reżyserię, widzowie przyznali swoją nagrodę.

PIAFF - Paris International Animation Film Festival to odbywające się w stolicy Francji wydarzenie w całości poświęcone animacji. W programie trzydniowej imprezy znaleźć można krótkometrażowe filmy z całego świata.

Zaproszony do konkursu film Julii Orlik okazał się być największym zwycięzcą festiwalu. „Jestem tutaj” podbiło serca jurorów, którzy nagrodzili reżyserkę oraz widowni, która przyznała nagrodę publiczności właśnie polskiej animacji.

Bohaterem nagrodzonej produkcji jest starszy mężczyzna, który opiekuje się swoją sparaliżowaną żoną. Mimo podeszłego wieku i własnych problemów ze zdrowiem stara się ze wszystkich sił, aby ulżyć jej w cierpieniach z dnia na dzień coraz silniejszych. Pomaga mu córka, która usiłuje pogodzić opiekę z  pracą w szpitalu oraz swoim życiem rodzinnym. Każde z nich ma odmienne poglądy na to jak powinna wyglądać  opieka nad chorą co prowadzi do wielu sprzeczek.  

Warto wspomnieć, że na festiwalu nagroda w kategorii Music Video nagrodzono klip Wiesławy Ruty do utworu "Broadcaster" zespołu Squid.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na jego stronie internetowej.