„ACID RAIN” WYGRYWA NA PORTUGALSKIM FESTIWALU

Po raz kolejny animacja Tomka Popakula opuszcza festiwal z nagrodą. Tym razem film został doceniony przez jurorów portugalskiego FEST - New Directors, New Films Festival.

FEST - New Directors, New Films Festival odbywa się od 2004 roku w portugalskim Espinho. To festiwal filmowy i wydarzenie szkoleniowe w jednym. Organizatorzy postawili sobie za cel promowanie filmów początkujących reżyserów z całego świata.

W tegorocznym programie festiwalu można było znaleźć całkiem sporo rodzimych produkcji. Nie zabrakło naszych dokumentów, animacji i fabuł krótkometrażowych, ale to film Tomka Popakula wyjechał z Portugalii z nagrodą.  „Acid Rain” zostało uznane najlepszą animacją krótkometrażową festiwalu.

Akcja nagrodzonej animacji rozgrywa się gdzieś w Europie Wschodniej. Młoda ucieka z domu, jak najdalej od szarej miejscowości. Początkowa ekscytacja podróżą autostopem opada, gdy ląduje na obrzeżach miasta w środku nocy. Na moście spostrzega postać balansującą niebezpiecznie na barierce. Tak poznaje Chudego trochę niezrównoważonego dziwaka. Chudy mieszka w kamperze, którym jeździ załatwiając niekoniecznie legalne sprawunki. Młoda postanawia zabrać się z Chudym. Ich wspólna droga prowadzi w coraz dziwniejsze rejony, a między nimi szybko zawiązuje się nienazwana więź.

Listę wszystkich nagrodzonych na festiwalu filmów można znaleźć tutaj.