„SUKIENKA” WYGRYWA W INDIACH

Trwa dobra passa filmu Tadeusza Łysiaka, po nagrodzie na amerykańskim Flickers Rhode Island International Film Festival przyszła kolej na zwycięską statuetkę podczas tegorocznej edycji Bengaluru International Short Film Festival.

Bengaluru International Short Film Festival powstał  dokładnie 10 lat temu. Jest to jedyny festiwal w Indiach, który kwalifikuje do Oscarów w kategorii filmów krótkometrażowych. Organizatorzy prezentują widzom bardzo różnorodne filmy krótkometrażowe pochodzące z  całego świata.

W tegorocznym programie nie zabrakło polskie produkcji. „Sukienka” Tadeusza Łysiaka spodobała się jurorom i otrzymała główną nagrodę w kategorii Let’s Include. Nagrodzony film opowiada historię Julii, która pracuje w przydrożnym motelu i poddaje się wszechogarniającemu poczuciu odrzucenia i samotności. Jest inna i społeczeństwo wielokrotnie dało jej to odczuć. Marzy jednak o związku, o bliskości fizycznej z mężczyzną. Niespodziewanie na jej drodze staje przystojny kierowca ciężarówki. Kobieta zaczyna o nim fantazjować.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na jego oficjalnej stronie.