„TAKIE PIĘKNE MIASTO” Z WYRÓŻNIENIEM

Jeszcze przez kilka dni potrwa włoski festiwal Imaginaria, ale jurorzy już podjęli decyzję o tym, by jedno z wyróżnień trafiło do Marty Koch za jej animację „Takie piękne miasto”.

Imaginaria International Animated Film Festival odbywa się w przepięknym średniowiecznym włoskim mieście Conversano. To pierwszy i jak na razie jedyny międzynarodowy festiwal animacji w regionie. Organizatorzy łączą rodzinną atmosferę z profesjonalizmem i wysokim poziomem artystycznym wyselekcjonowanych filmów.

W tym roku w programie można było znaleźć trzy produkcje polskich animatorek –„Portret kobiecy”  Natalii Durszewicz. "Akwarium" Jagody Czarnowskiej i właśnie „Takie piękne miasto” Marty Koch.

Wyróżniona animacja ukazuje poranek z życia kobiety. Bohaterka budzi się, podchodzi do okna i, ku swojemu zdziwieniu, zauważa na ulicy swojego chłopaka całującego inną kobietę. Zdezorientowana wybiega z mieszkania by się z nim skonfrontować, lecz mężczyzny już tam nie ma. Aby go odnaleźć, kobieta wyrusza w samotną podróż po mieście, które z każdą kolejną uliczką staje się coraz bardziej duszne i nieprzychylne. Ulice zacieśniają się, a ludzie, których mija, zdają się mieć wobec niej wrogie intencje. Przerażona obserwuje jak świat, który znała, zmienia się, a za każdym rogiem czyhają na nią kolejne niebezpieczeństwa. Samotna wędrówka okazuje się być dla bohaterki tragiczna w skutkach. Kobieta wraca do swojego mieszkania, świadoma tego, że nic nie będzie już takie samo jak wcześniej.

Festiwal rozpoczął się 24 sierpnia i potrwa przez kolejne cztery dni,

Listę wszystkich nagrodzonych filmów można znaleźć tutaj.