„DESZCZ” Z NAGRODĄ NA FESTIWALU W HIROSZIMIE

Animacja Piotra Milczarka otrzymała Specjalną Międzynarodową Nagrodę Jury podczas 18. edycji Międzynarodowy Festiwal Animacji w Hiroszimie. Niestety, z racji pandemii festiwal nie odbył się w dotychczasowej formie.

Festiwal w Hiroszimie plasuje się w czołówce światowych festiwali animacji. Jego pierwsza edycja odbyła się a 1985 roku, w czterdziestą rocznicę bombardowania atomowego. Festiwal, któremu od pierwszej edycji patronuje japońska ASIFA, przyjął hasło „Miłość i pokój”, co znajduje odzwierciedlenie w jego programie. Co roku impreza gromadzi publiczność blisko 35 tysięcy widzów.

Pandemia pokrzyżowała plany organizatorów i festiwal musiał odbyć się w zmienionej formie, mimo to w programie tegorocznej edycji można było znaleźć kilka polskich tytułów. Nagrodzony film Piotra Milczarka został zaproszony do międzynarodowego konkursu.

"Deszcz" to lekki, krótki film animowany, opowiadający o zbiorowej świadomości. O tym, że brak jakiejkolwiek odpowiedzialności za własne czyny sprawia, że bezrefleksyjnie idziemy za tłumem, co może doprowadzić do tragedii. To również film o próbie walki jednostki ze zbiorową hipnozą i o konsekwencjach zarówno dla niej, jak i tłumu.

Listę wszystkich nagrodzonych tytułów można znaleźć tutaj.