RUSZAJĄ KONSULTACJE DO KURSÓW W SZKOLE WAJDY

Masz pomysł na film i chciałbyś rozwinąć swój projekt pod okiem mistrzów kina? Masz świetną historię i chciałbyś stworzyć scenariusz pod opieką doświadczonych twórców? Intryguje Cię świat wokół, dotykają ludzkie historie? Chciałbyś zrealizować film z pomocą wybitnych dokumentalistów?

Szkoła Wajdy poszukuje studentów do swoich kursów i zaprasza wszystkich chętnych na konsultacje swoich projektów. Kurs fabularny Studio Prób to roczny, intensywny kurs reżyserii na poziomie masterclass. Obejmuje analizę i rozwój treatmentów zgłoszonych przez uczestników w ramach warsztatów z wybitnymi polskimi i zagranicznymi reżyserami.

Drugim kursem, na który Szkoła Wajdy otworzyła nabór, jest kurs scenariuszowy SCRIPT. Studenci tego kursu pracują nad stworzeniem własnego, średnio lub pełnometrażowego scenariusza, zaczynając od pomysłu, który przez rok jest rozwijany z pomocą doświadczonych, uznanych filmowców. Kurs kończy się prezentacją gotowego scenariusza przed potencjalnymi producentami w formie publicznego czytania performatywnego.

Podczas konsultacji możesz omówić z wykładowcami projekt składany w aplikacji lub poradzić się, który z kursów wybrać. W tym roku spotkania odbywają się w formule online. W tym roku, w czasie czterech konsultacji z zainteresowanymi kursem Studio Prób rozmawiać będą Filip Marczewski oraz Maciej Sobieszczański, a SCRIPTu Sławomir Fabicki, Leszek Dawid, Katarzyna Klimkiewicz oraz Denijal Hasanović. Konsultacje trwają maksymalnie 20 min na osobę.

Nabór na tegoroczne kursy trwa do 30 września 2020.

Do końca września zgłaszać się można na pozostałe kursy Szkoły:

- kurs dokumentalny DOK PRO (konsultacje prowadzą Marcel Łoziński, Vita Żelakeviciute i Maciej Cuske)
- kurs producencki DEWELOPMENT KREATYWNY (konsultacje prowadzi Katarzyna Madaj-Kozłowska)
- kurs internetowy ONLINE KAMERA (konsultacje prowadzi Maciej Marczewski)

Szczegóły znaleźć można na oficjalnej stronie szkoły i na wydarzeniu na Facebooku.

informacja prasowa