RUSZA MIDPOINT SHORTS 2019

26 lipca kończy się nabór na tegoroczną edycję programu MIDPOINT Shorts, koncentrującego się na krótkometrażowych fabułach we wczesnej fazie produkcji z Europy Środkowej i Wschodniej oraz krajów śródziemnomorskich.

MIDPOINT Shorts przeznaczone jest dla zespołów scenarzystów, reżyserów i producentów profesjonalnych lub dyplomowych filmów krótkometrażowych. Spośród wszystkich zgłoszeń zostaną wybrane cztery drużyny, które będą mogły skorzystać z warsztatów, które odbędą się 23-28 Września 2019 w Pradze oraz 16-22 Stycznia 2020 w Trieście.

W czasie tych warsztatów, ich uczestnicy będą pracować w małych grupach pod czujnym okiem uznanych i doświadczonych konsultantów scenariuszowych, rozwijając swoje projekty i zdobywając szeroki zakres wiedzy w innych aspektach przemysłu filmowego. MIDPOINT skupia się na projektach we wczesnym stopniu rozwoju, dlatego pierwsze warsztaty będą koncentrować się się na kreatywnym rozwinięciu i wypracowaniu struktury dramaturgicznej scenariusza.

W czasie drugich warsztatów uczestnicy w dalszym stopniu rozwiną swoje scenariusze, jednocześnie implementując strategie marketingowe w procesie rozwoju projektu, a także będą mogli poznać najbardziej istotne kwestie prezentacji oraz promocji swoich projektów.

Obie sesje warsztatów będą składać się z prac grupowych, sesji plenarnych, prywatnych spotkań z zaproszonymi ekspertami z różnych dziedzin przemysłu filmowego, podczas których uczestnicy będą analizować rozmaite case studies, ułatwiające głębsze zrozumienie zarówno aspektów kreatywnych pracy nad filmem, jak i kwestii jego finansowania, sprzedaży, działania festiwali i strategii dystrybucyjnych.

Koszt warsztatów wynosi 750 euro za każdego uczestnika (w jednej drużynie może znaleźć się maksymalnie trzech przedstawicieli). Opłata zawiera w sobie koszty zajęć, zakwaterowania i wyżywienia (koszty podróży nie są wliczone w koszt warsztatów). Opłatę za warsztaty można rozbić.

Aby zgłosić się na MISPOINT Shorts, należy założyć konto na oficjalnej stronie internetowej, gdzie znaleźć można także dokumenty wymagane do zgłoszenia.