ZGŁOŚ SIĘ NA PITCHINGI IF/THEN NA IDFA

IF / Then Shorts to inicjatywa filmowa, przyznająca granty pieniężne i zapewniająca całoroczną opiekę dystrybucyjną filmowcom tworzącym krótkie filmy dokumentalne. Po raz pierwszy wydarzenie odbędzie się także na festiwalu IDFA w Amsterdamie.

Program to szansa na zdobycie nowej publiczności, zaczynając od Stanów Zjednoczonych. Wspiera także dystrybucję wieloplatformową i pomaga utrzymać filmowcom stabilność finansową na globalnym i coraz bardziej złożonym rynku. Program IF / Then Shorts działa we współpracy z Tribeca Film Institute (TFI) and RYOT Films.

Obecnie w ramach programu trwa nabór na pitching, który odbędzie się podczas festiwalu IDFA w Amsterdamie. Pitching odbędzie się 26 listopada tego roku.

Zgłoszony projekt filmu musi być dokumentem krótkometrażowym, który finalnie będzie trwać od 10 do 20 minut. Dokument powinien być skończony w ciągu 6 miesięcy od otrzymania grantu. Do pitchingu mogą zgłaszać się projekty krótkometrażowych dokumentów, które poruszają tematykę zmian klimatycznych.

Nagrodami w programie są granty finansowe, a także grant dystrybucyjny.

Więcej informacji na temat pitchingu oraz pełna lista wymaganych dokumentów znajdują się na stronie internetowej IDFA.