TRWA ZBIÓRKA NA FILM "FIKOŁEK"

Twórcy filmu "Fikołek" zorganizowali zbiórkę na portalu Polak potrafi, by sfinansować koszty postprodukcji - zgranie dźwięku, przygotowanie kopii kinowej filmu, projekt oprawy graficznej i plakatu araz zbudowanie strategii festiwalowej i marketingowej.

Film Mileny Dutkowskiej opowiada o trzydziestoletnim Adamie, wciąż mieszkającym z nadopiekuńczą matką. Ich codzienność wypełniają rytuały posłuszeństwa i wzajemnej zależności. Wszystko się zmienia, kiedy pewnej nocy Adamowi zaczyna towarzyszyć widoczny tylko dla niego mężczyzna w szarym garniturze... 
Historia pełna jest absurdu, abstrakcyjnego poczucia humoru. Nie brak też jej ciepła. Każdy z bohaterów odkrywa w sobie aspekty swojej natury, które wcześniej nie miały szansy się ujawnić. W obsadzie filmu znajdują się Bartłomiej Filet, Piotr Polak i Anna Dymna.

Milena Dutkowska - Absolwentka ASP w Krakowie na Wydziale Malarstwa, kierunek Scenografia. Jest autorką scenografii do spektakli teatralnych, a także filmów swojego autorstwa. Obecnie studentka ostatniego roku Reżyserii WRiTV w Katowicach. Jej filmy były pokazywane na prestiżowych festiwalach w kraju i za granicą, m. in. Moscow International Film Festival, Festival Tous Courts, Cleveland International Film Festival. W 2016 roku za film "Zagraj ze mną" otrzymała nagrodę na 41. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Za film "Bogdan i Róża" jest nominowana do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego za najlepszą reżyserię.

Film można wesprzeć na profilu zbiórki na portalu Polak potrafi.