„SZCZYPIGŁÓWKI” Z NAGRODĄ KWALIFIKUJĄCĄ DO OSCARA

Animacja Katarzyny Miechowicz została doceniona na meksykańskim Guanajuato International Film Festival, Mexico,

Guanajuato International Film Festival  jest najważniejszym festiwalem promującym twórczość młodych reżyserów w Ameryce Łacińskiej.  Co roku festiwal gromadzi widownię 90,000 widzów, którzy w kinach i obiektach usytuowanych w dwóch festiwalowych miastach -  San Miguel de Allende i Guanajuato - oglądają program skomponowany z ponad 400 filmów. Zwycięstwo na festiwalu daje krótkim animacjom oscarowe szanse.

Właśnie takim filmem okazały się „Szczypigłówki” Katarzyny Miechowicz. Produkcja opuściła Meksyk z tytułem najlepszej krótkometrażowej animacji festiwalu.

Jeżeli dręczą cię natrętne myśli, takie jak: Co zapewnia zwycięstwo w konkursie kościotrupów?Jaka ilość plastikowych woreczków jest optymalna do zapakowania jednego banana? lub Skąd przyszliśmy? Kim jesteśmy? Dokąd idziemy? - to świetnie! „Szczypigłówki” odpowiedzą na co najmniej jedno z tych pytań. Film składa się ze zbioru kilkunastu animowanych fraszek połączonych motywem zapętlenia w absurdzie. W kolorowym labiryncie obserwacji bohaterowie próbują nadać sens bezsensowi lub bezmyślnie w nim trwają. „Szczypigłówki” prawdopodobnie nie zmienią świata, nie wywołają wstrząsu ani rewolucji, za to – być może - będą podszczypywać głowy w trakcie projekcji?

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na jego stronie internetowej.