POLSKIE KRÓTKIE METRAŻE NA MIĘDZYNARODOWYCH FESTIWALACH W SIERPNIU

Krótkie filmy doskonale sobie radzą podczas wakacyjnych festiwali. Sporo polskich produkcji będzie w sierpniu podróżować po świecie. Koniecznie przeczytajcie, o które tytuły chodzi.

Na początku sierpnia rozpocznie się 71. edycja Melbourne International Film Festival. Do jednego z konkursów zaproszono „Koniunkcje” Marty Magnuskiej. To nie jedyny pokaz tego filmu w tym miesiącu. Animacja będzie miała szansę na nagrody również podczas Imaginaria International Animation Film Festival. W programie włoskiej imprezy znalazły się też „A żurawie wciąż tańczyły” Nataszy Cetner, „Telsche” Sophie Colfer i Ala Nunu oraz „Kompozycja z przeżyć istniejących” Joanny Szlembarskiej. Drugi z filmów zobaczą też jurorzy i publiczność La Guarimba Film Festival. O tę samą uwagę ubiegać się będzie również „Slow Light” duetu Kijek/Adamski.

Podczas amerykańskiego Flickers’ Rhode Island International Film Festival będzie można zobaczyć krótką fabułę „Stagnant” Konrada Kultysa oraz animowane „All My Fucking Superheroes” Piotra Kabata.

To będzie znakomity miesiąc dla filmu Piotra Chmielewskiego i jego krótkometrażowej animacji. „Krab” odwiedzi Austrię, gdzie wraz z „Mostem” Izumi Yoshidy będzie miał szansę na nagrody, potem pojedzie do Włoch na MoliseCinema Film Festival, odwiedzi też irlandzki IFI Family Festival oraz brazylijski São Paulo International Short Film Festival.

W drugiej połowie sierpnia w Estonii wystartują dwa festiwale. Na UiT City Festival będzie można zobaczyć pozakonkursowy pokaz „Do serca twego” Ewy Borysewicz, a na Animist Tallinn o nagrody ubiegać się będzie „Airborne” Andrzeja Jobczyka.

Pod koniec miesiąca rozpocznie się Silhouette Film Festival, na którym będzie można zobaczyć fabularną „Piękną łąkę kwietną” Emi Buchwald. Z kolei podczas Nancy International Film Festival w programie konkursowym znajdziemy „Most” Izumi Yoshidy.

Pełna lista pokazów festiwalowych dostępna jest tutaj.