„TO NIE BĘDZIE FILM FESTIWALOWY” Z WYRÓŻNIENIEM W PORTUGALII

26 czerwca zakończył się w portugalskim Espinho festiwal FEST | New Directors, New Films. Jury festiwalu postanowiło wyróżnić film Julii Orlik „To nie będzie film festiwalowy”.

Jury festiwalu FEST | New Directors, New Films w składzie Paulo Peralta, Lucy Brown i Lucas Elliot Eberl zdecydowało wyróżnić film Julii orlik za “osobiste i unikalne perspektywę skłaniajacą do refleksji nad tym, co znaczy być filmowcem, mieszającą animację z domowymi nagraniami video”.

„To nie będzie film festiwalowy” jest filmem dyplomowym Julii Orlik, zrealizowanym w Łódzkiej Szkole Filmowej. To autotematyczny obraz o studentce szkoły filmowej, która pracuje and swoim filmem dyplomowym, który podobnie jak poprzednie filmy Julii Orlik („Jestem tutaj”, czy „Mój dziwny starszy brat”) wyprodukowany jest w technice animacji lalkowej.

Festiwal FEST | New Directors, New Films, który koncentruje się na filmach studenckich i debiutach filmowych, odbył się w tym roku po raz dziewiętnasty. Festiwal może się pochwalić dużym programem wydarzeń branżowych z pitchingiem, szkoleniami, spotkaniami branżowymi, itp.