KONKURS MUZEUM POLIN

Do 31 sierpnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN przyjmuje zgłoszenia w konkursie z budżetem do 300 tys. zł na realizację dwóch animowanych, krótkometrażowych filmów na podstawie scenariuszy będących adaptacją opowiadań dla dzieci.

Zgłoszenia do 31 sierpnia 2023 (czwartek) Aplikację konkursową należy złożyć poprzez formularz i przesłać wraz z załącznikami na adres e-mail: filmyedukacja@polin.pl Pobierz formularz oraz zestaw dokumentacji konkursowej >>

Celem konkursu jest stworzenie dwóch animowanych, krótkometrażowych filmów edukacyjnych. Uczestnicy konkursu mogą złożyć ofertę konkursową na realizacje filmu:

na podstawie scenariusza będącego adaptacją opowiadania Zofii Staneckiej "Pamięć drobinek" dedykowanego grupie odbiorców od 6-9 lat, na podstawie scenariusza będącego adaptacją opowiadania Katarzyny Jackowskiej-Enemuo "Było-nie ma-jest" dedykowanego grupie odbiorców w wieku od 10-12 lat.

Zwycięskie filmy będą stanowić materiał edukacyjny skierowany do uczniów i uczennic klas 1-3 oraz 4-6 szkoły podstawowej z całej Polski. Premiera filmów odbędzie się w 81. rocznicę powstania w getcie warszawskim w ramach akcji Żonkile.

W zestawie dokumentacji konkursowej przekazujemy do pobrania  materiały konieczne do przygotowania pełnego zgłoszenia:

Treść opowiadania Katarzyny Jackowskiej-Enemuo "Było-nie ma-jest" Treść opowiadania Zofii Staneckiej "Pamięć drobinek" Fragment scenariusza będącego adaptacją opowiadania Katarzyny Jackowskiej-Enemuo "Było-nie ma-jest" Fragment scenariusza będącego adaptacją opowiadania Zofii Staneckiej "Pamięć Drobinek" Zalecenia i wskazówki dotyczące edukacji na temat II wojny światowej i Zagłady

Aplikacja

Oferta powinna zawierać: opis koncepcji plastycznej filmu, moodbook filmu, storyboard fragmentu scenariusza adaptacji oraz wstępny budżetu całego filmu.

Film ma być zrealizowany dowolną i zaproponowaną przez twórców techniką opartą na animacji. Dopuszcza się formy łączenia animacji z innymi technikami, np. z wykorzystaniem materiałów archiwalnych.

Uczestnicy konkursu będą musieli wykazać w swoim portfolio dwa zrealizowane filmy o dowolnym metrażu, udostępnione publiczności w Internecie, kinie, na festiwalu, w telewizji lub innym kanale, w którym mogłaby go obejrzeć widownia.

Jury będzie oceniać przede wszystkim dostosowanie języka plastycznego do odbiorców oraz zastosowanie się do zaleceń i wskazówek związanych z nauczaniem o II wojnie światowej i Zagładzie, zgodność z tematem konkursu oraz realność założeń produkcyjnych.

Jury konkursu wyłoni jedną koncepcję na realizacje materiałów filmowych.

Zasady konkursu

Organizator konkursu za zwycięskie koncepcje konkursowe przyzna dwie nagrody (jedną w kategorii wiekowej dla odbiorców od 6-9 lat, drugą w kategorii od 10-12 lat) każdą w wysokości maksymalnie 150 000 PLN (sto pięćdziesiąt tysięcy złotych) brutto na stworzenie filmu.

Kontaktfilmyedukacja@polin.pl

Pytania można kierować do 10 sierpnia 2023 na adres filmyedukacja@polin.pl. Odpowiedzi na pytania przesłane drogą mailową zostaną opublikowane w zakładce Najczęściej zadawane pytania (FAQ) nie później niż 5 dni przed upływem terminu nadsyłania ofert.

Informacja prasowa