„MARTWE MAŁŻEŃSTWO” Z NAGRODĄ W PALM SPRINGS

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy o nagrodzie dla filmu Michała Toczka, a jego krótkometrażowa produkcja zdążyła zachwycić kolejnych jurorów. Tym razem „Martwe małżeństwo” zostało uznane najlepszym filmem studenckim Palm Springs International ShortFest.

Palm Springs International ShortFest to największy festiwal poświęcony filmom krótkometrażowym w Ameryce Północnej. Co roku pokazywanych jest tam ponad 350 tytułów z całego świata, a organizatorzy informują o rekordowej liczbie zgłoszeń. Zwycięstwo na festiwali kwalifikuje do prestiżowych nagród takich jak OSCAR, BAFTA, BIFA oraz GOYA. Tegoroczna edycja odbywała się 20-26 czerwca.

„Martwe Małżeństwo” Michała Toczka miało swoją amerykańską premierę właśnie w Palm Springs. Pokaz był na tyle udany, że film opuścił największe krótkometrażowe święto kina w Ameryce Północnej z nagrodą dla najlepszego międzynarodowego filmu studenckiego.

„Martwe Małżeństwo” to słodko-gorzka opowieść o spotkaniu dwójki ludzi w nietypowych okolicznościach. Filip jest mężczyzną w średnim wieku. Pracuje jako zawodowy statysta filmowy, a jego specjalnością są role martwych ciał. Na planie filmu historycznego poznaje Łucję, która wciela się w rolę martwej kobiety. Kiedy Filip i Łucja leżą na sobie podczas ujęcia i odgrywają swoje role, nawiązuje się między nimi relacja.

Pełną listę laureatów można znaleźć tutaj.