„JESTEM TUTAJ” Z NAGRODĄ WE FRANCJI

To nie koniec statuetek dla animacji Julii Orlik. Tym razem film otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie międzynarodowym na francuskim Festival International du Court Métrage de Lille.

Festival International du Court Métrage de Lille to jedna z trzech najważniejszych francuskich imprez poświęconych krótkometrażowym produkcjom. Festiwal co roku przyciąga około 7 tysięcy widzów na których czeka bogaty, bardzo różny i międzynarodowy program filmowy. 

W tym roku w konkursie międzynarodowym można było zobaczyć dwie polskie animacje – „Obyś nie musiała tutaj wrócić” Anastazji Naumenko oraz zwycięskie „Jestem tutaj” Julii Orlik. Nagrodzony pierwszą nagrodą w międzynarodowym konkursie film jest opowieścią o starszym mężczyźnie, który opiekuje się swoją sparaliżowaną żoną. Mimo podeszłego wieku i własnych problemów ze zdrowiem stara się ze wszystkich sił, aby ulżyć jej w cierpieniach z dnia na dzień coraz silniejszych. Pomaga mu córka, która usiłuje pogodzić opiekę z  pracą w szpitalu oraz swoim życiem rodzinnym. Każde z nich ma odmienne poglądy na to jak powinna wyglądać  opieka nad chorą co prowadzi do wielu sprzeczek.   

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć tutaj.