ZGŁOŚ SIĘ NA KONKURS REGIONALNEGO FUNDUSZU FILMOWEGO W KRAKOWIE

Rozpoczął się nabór wniosków do Konkursu Regionalnego Funduszu Filmowego dla projektów filmów o metrażu nie dłuższym niż 45 min i budżecie nie wyższym niż 400 000 zł. Na zgłoszenia czekamy do 28 lipca 2021.

Organizatorem konkursu jest KBF, a partnerem merytorycznym Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, instytucja kultury Województwa Małopolskiego.

Tegoroczna pula nagród wynosi 391 000 zł netto. Nagrody są finansowane z budżetu Gminy Miejskiej Kraków oraz budżetu Województwa Małopolskiego.

Nagrody przyznawane są w 4 kategoriach kwotowych Nagród:

Kategoria A: od 200 000 złotych netto do 100 000 złotych netto, Kategoria B: poniżej 100 000 złotych netto do 50 000 złotych netto, Kategoria C: poniżej 50 000 złotych netto do 25 000 złotych netto, Kategoria D: poniżej 25 000 złotych netto.

Jednym z warunków otrzymania nagrody jest podpisanie przez laureata danego projektu filmowego z KBF umowy licencyjnej – szczegółowe warunki są opisane w Regulaminie Konkursu.

Celem Konkursu realizowanego w ramach Regionalnego Funduszu Filmowego w Krakowie, jest przyznawanie nagród  dla produkcji niskobudżetowych (do 400 000 zł), krótkometrażowych (do 45 min) filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych, których scenariusze powiązane są z Województwem Małopolskim lub Krakowem poprzez temat, osoby twórców i miejsce akcji oraz produkcji, w których udział wezmą lokalni twórcy i realizatorzy. Zadaniem Regionalnego Funduszu Filmowego  w Krakowie (tworzonego przez Województwo Małopolskie, Gminę Miejską Kraków, KBF i Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu) jest również pomoc adeptom sztuki filmowej w dążeniu do zrealizowania ich pierwszych projektów filmowych.

Wnioski do Konkursu, sporządzone według aktualnego Formularza Wniosku wraz z obowiązującymi załącznikami, przesyłane są w wersji elektronicznej, w dwóch folderach – w jednym folderze w wersji nieedytowalnej (podpisane skany formularza i załączników w formacie pdf.) i w drugim folderze w wersji edytowalnej Formularz Wniosku (plik .xls), oba spakowane w formie jednego archiwum w formacie .zip lub .rar na stronę https://rff2021.kbf.krakow.pl/ w terminie do 28.07.2021 r. do północy.

Formularz wraz z regulaminem można znaleźć tutaj.

Informacja prasowa