"PLAY" Z DWIEMA NAGRODAMI NA FESTIWALU W KANADZIE

W ten weekend Piotr Sułkowski dodał kolejne nagrody do pokaźnej już kolekcji wyróżnień za swój film. Tym razem "Play zwyciężyło na festiwalu ReelHeART w Kanadzie.

Kanadyjski festiwal ReelHeART zajmuje się promocją międzynarodowych, niezależnych filmów bez względu na ich gatunek czy długość. W czasie jego trwania można zobaczyć zarówno filmy fabularne, dokumentalne oraz animacje, zarówno pełnometrażowe, jak i krótkie formy. ReelHeART posiada również osobny konkurs niezrealizowanych jeszcze scenariuszy. W tym roku odbyła się już 16 edycja konkursu, po raz pierwszy w formie online.

"Play" Piotra Sułkowskiego, konkurując z obrazami z całego świata, otrzymało w Kanadzie aż dwie nagrody: Best International Short Film oraz Best Film Short. Główną nagrodę festiwalu, Best of Fest, wygrały ex aequo niemieckie filmy "Alive" oraz "Poison and the City".

"Play" opowiada historię mężczyzny, trawionego przez poczucie winy, za to, że nie odważył się stanąć w obronie matki. Wciela się on w rolę jej mordercy i zmusza dziesięcioletniego siebie do zmierzenia się ze swoją traumą.