RUSZYŁ NABÓR NA MIDPOINT 2020/2021

Midpoint Shorts to działający już od lat program wsparcia filmów krótkometrażowych na fazie dewelopmentu. Jest on skierowany głównie dla twórców z Europy Środkowej, Wschodniej i obszaru Morza Śródziemnego.

Organizatorzy projektu, realizowany przy wsparciu czeskiego Ministerstwa Kultury oraz Czeskiego Funduszu Filmowego, zapraszają reżyserów, scenarzystów i producentów do zgłaszania swoich drużyn. Na wybranych czekają trzy sesje warsztatów, z czego pierwsze z nich odbędą się w formie online. Podczas warsztatów uczestnicy skupią się przede wszystkim na rozwoju scenariusza, a także przygotowaniu do etapu produkcji i promocji obrazu. Warsztaty dadzą również ich uczestnikom szansę na pogłębienie swojej wiedzy odnośnie różnych aspektów funkcjonowania branży filmowej. Warsztaty zakończą się prezentacją ukończonych projektów na forum prestiżowych warsztatów When East Meets West.

Warsztaty online odbędą się we wrześniu 2020 roku, a po nich nastąpią spotkania w Pradze (październik 2020) oraz Trieście (styczeń 2021). Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany harmonogramu i formy warsztatów w zależności od rozwoju sytuacji pandemii koronawirusa. Koszt uczestnictwa w programie wynosi 750 euro/os, a zgłoszenia można wysyłać do 12 sierpnia 2020 roku.

Formularz aplikacyjny można uzupełnić, klikając tutaj, a więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie organizatora.