POLSKA ANIMACJA W CANNES XR DEVELOPMENT SHOWCASE

Wybrany z ponad 200 projektów z całego świata „Kosmogonik” w reżyserii Pawła Szarzyńskiego znalazł się w Cannes XR Development Showcase. Wydarzenie odbędzie online w dniach 24-26 czerwca.

Cannes XR Development Showcase jest częścią Cannes XR Virtual. 23 projekty z całego świata, które zostały wyselekcjonowe na market, będą miały okazję zaprezentować się podczas sesji pitchingowej oraz spotkań 1-on-1 z najważniejszymi partnerami, koproducentami, dystrybutorami oraz kuratorami wystaw z branży XR. 

„Kosmogonik” to projekt animacji 2D/3D dedykowany technologii VR. Film powstał na postawie opowiadania Stanisława Lema – „Uranowe uszy” i inspirowany jest rysunkami Daniela Mroza z książki „Bajki robotów”. Produkcja obecnie jest na etapie developmentu. 

Futurystyczna historia na planecie Aktynurii

„Kosmogonik” to futurystyczna historia, rozgrywająca się na odległej i bardzo obcej z perspektywy ludzkiej planecie Aktynurii. Jest to historia społeczeństwa, rozwiniętej cywilizacji, opresyjnego aparatu władzy, technologii i solidarności; historia o pochodzeniu, powstaniu wszechświata, stworzeniu planet i rozwoju życia.

Aktynurii jest zbudowana z samych pierwiastków ciężkich, które w swojej naturalnej formie są dla nas na ziemi przeciwieństwem życia, albo czymś co niszczy i deprawuje życie. Ale w historii Kosmogonika jest inaczej, metale ciężkie są podstawowym elementem tworzącym życie. Jak wygląda i działa świat tak elementarnie różny od naszego? Jest to świat, w którym musimy pozbyć się tego, co wiemy i znamy. Pomogą nam w tym postacie stworzone przez Daniela Mroza, które powstaną w nowym wymiarze nie tylko w animacji 3D, ale także w nowym medium wirtualnej rzeczywistości.

„Kosmogonik” jest realizowany przez Kinhouse Studio, a jego producentką jest Marta Szarzyńska. Premiera animacji jest planowana na maj 2021 roku.

źródło: PISF