„ACID RAIN” Z NAGRODĄ WE WŁOSZECH

Animacja Tomka Popakula po raz kolejny zachwyciła jurorów międzynarodowego festiwalu. Tym razem film został zauważony na włoskim IL VARCO International Short Film Festival.

IL VARCO International Short Film Festival w tym roku odbył się dopiero po raz trzeci, ale zdobył już swoich widzów i zdołał wyrobić sobie markę jednego z najbardziej interesujących i ciekawych artystycznie festiwali filmowych we Włoszech. Do programu zapraszane są krótkometrażowe produkcje z całego świata. Obok debiutów, filmów niezależnych i niskobudżetowych można znaleźć twórczość mistrzów.

Podczas odbywającego się w tym roku pod koniec czerwca festiwalu nie zabrakło miejsca dla polskiej produkcji. Film Tomka Popakula był prezentowany w konkursie międzynarodowym i wyjechał z Włoch z II nagrodą.

Akcja „Acid Rain” rozgrywa się gdzieś w Europie Wschodniej. Młoda ucieka z domu, jak najdalej od szarej miejscowości. Początkowa ekscytacja podróżą autostopem opada, gdy ląduje na obrzeżach miasta w środku nocy. Na moście spostrzega postać balansującą niebezpiecznie na barierce. Tak poznaje Chudego trochę niezrównoważonego dziwaka. Chudy mieszka w kamperze, którym jeździ załatwiając niekoniecznie legalne sprawunki. Młoda postanawia zabrać się z Chudym. Ich wspólna droga prowadzi w coraz dziwniejsze rejony, a między nimi szybko zawiązuje się nienazwana więź.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć tutaj.