"JA I MOJA GRUBA DUPA" W CANNES

Animacja „Ja i moja gruba dupa” w reżyserii Yelyzavety Pysmak znalazła się w prestiżowym canneńskim konkursie Cinefondation.

Festiwal Filmowy w Cannes jest jednym z najważniejszych i najbardziej prestiżowych wydarzeń filmowych na świecie. Co roku komisja selekcyjna otrzymuje rekordową liczbę zgłoszeń do poszczególnych sekcji. W tym roku festiwal odbędzie się w nietypowy sposób, część wydarzeń będzie online, a pokazy konkursowe zostaną wyświetlone w trakcie innych wydarzeń filmowych odbywających się w tym roku.

W tym roku, do zaszczytnego grona produkcji, które będą ubiegać się o canneńskie nagrody dołączyła kolejna polska animacja. –„Ja i moja gruba dupa”, która została zakwalifikowana do konkursu filmów studenckich Cinefondation. Film będzie reprezentował Państwową Wyższą Szkołę Filmową w Łodzi..

Animacja autorstwa Yelyzavety Pysmak opowiada o dziewczynie, która pewnego dnia odkrwa, że ma problem ze zmieszczeniem się w spodnie. Dziewczyna jest w szoku, w lustrze widzi swoje odbicie jako ogromną grubą świnię. Decyduje natychmist poddać się srogiej diecie. Żadnych cukierków, coli, tylko woda z odrobiną cytryny. Idzie jej dobrze, jednak razem z tłuszczem wychodzi z niej cała radość życia.
Jednak ona, będąc już niezdrowo wychudzona, ciągle nie hamuje się. Dziewczyna przypomina teraz zombie, który, nie wiedząc co robi, wlecze się w nocy do lodówki prześladującej ją w snach. Podczas jednego z uwodzeń lodówkowych dziewczynie zjawia się Anioł Królestwa Zachudodupia z królewskim zaproszeniem na ceremonię.

Lista wszystkich zakwalifikowanych filmów znajduje się tutaj.