"SUKIENKA" ZAKWALIFIKOWANA NA EUROPEAN FILM PROMORION - FUTURE FRAMES

Pomimo że festiwal filmowy w Karlovych Varach w tym roku się nie odbędzie, wydarzenia mu towarzyszące nie zostały odwołane. Dzięki temu "Sukienka" Tadeusza Łysiaka zostanie zaprezentowana w ramach wydarzenia organizowanego przez European Film Promotion - Future Frames.

European Film Promotion, sieć stowarzyszeń kin narodowych, ogłosił lineup szóstej edycji Future Frames, które w normalnych warunkach odbyłyby się w ramach sekcji Eastern Promises festiwalu filmowego w Karlowych Varach. Program wydarzenia składa się z dziesięciu filmów wyreżyserowanych przez najbardziej obiecujących studentów i absolwentów szkół filmowych. Filmowcy nominowani są przez instytuty poszczególnych państw, zaś ostatecznej selekcji dokonuje dyrektor artystyczny festiwalu, Karel Och i koordynatorka projektu, Anna Purkrabkova. Jednym z dziesięciu projektów, który przypadł im w tym roku do gustu, została "Sukienka" Tadeusza Łysiaka.

"Sukienka" opowiada historię Julii, która pracuje w przydrożnym motelu i poddaje się wszechogarniającemu poczuciu odrzucenia i samotności. Jest inna i społeczeństwo wielokrotnie dało jej to odczuć. Marzy jednak o związku, o bliskości fizycznej z mężczyzną. Niespodziewanie na jej drodze staje przystojny kierowca ciężarówki. Zaczyna o nim fantazjować.

Program industry festiwalu w Karlovych Varach, wraz z Future Frames, przeniósł się w tym roku do internetu. Więcej informacji można znaleźć na stronie Variety, jednego z partnerów European Film Promotion.