NABÓR NA BALTIC PITCHING FORUM OTWARTY

W 2020 roku już po raz ósmy odbędzie się Baltic Pitching Forum, na który zaproszone zostaną najlepsze projekty shortów z Litwy Łotwy i Estonii, z Polską jako gościem specjalnym wydarzenia.

Na wydarzenie zostaną zaproszone po trzy projekty z każdych krajów wymienionych wyżej. Dwanaście projektów wyłonionych przez jury będzie miało szansę zaprezentować się przed panelem ekspertów. Forum składa się z internetowej konsultacji scenariusza, trzydniowego treningu oraz kończącego całe wydarzenie pitchingu.

Na początku września wszyscy uczestnicy będą mieli szansę porozmawiać z Wimem Vanackerem, producentem i konsultantem scenariuszowym. Forum właściwe odbędzie się w dniach 8-10 października w Wilnie. W jego trakcie filmowcy będą dyskutować, poprawiać swoje projekty i uczyć się, w jaki sposób je prezentować i promować. Trzydniowe warsztaty będą prowadzone przez Gabriele Brunnenmeyer, niemiecką doradczynię artystyczną. Baltic Pitching Forum pozwoli zwycięzcom uzyskać szeroką wiedzę na temat przemysłu filmowego i da im szansę na stworzenie międzynarodowej koprodukcji filmowej.

Deadline składania aplikacji to 2 sierpnia. Podania można składać na oficjalnej stronie wydarzenia, gdzie również można znaleźć więcej informacji.