TRWA NABÓR NA EUROPEAN SHORT PITCH

Do 15 czerwca trwa nabór na European Short Pitch, które w 2020 roku odbędą się w Helsinkach, między 19-25 września. Poniżej znajdą Państwo szczegóły na temat zgłoszeń.

European Short Pitch ma na celu odkrycie nowych talentów z całej Europy i wsparcie ich w procesie tworzenia ich filmów. Jest to inicjatywa, która łączy zajęcia mentorskie z zakresu tworzenia filmu krótkometrażowego, połączona z wydarzeniami pitchingowymi i networkingowymi. Uczestnicy zostają wybrani na podstawie projektów ich produkcji, po czym mają okazję uczestniczyć w warsztatach scenariuszowych oraz forum koprodukcyjnym, w czasie którego spotkają się z profasjonalistami z całej Europy.

Kto może aplikować:
- zespoły kreatywne, złożone ze scenarzystów, reżyserów i producentów, którzy rozwijają projekt filmu krótkometrażowego
- limit wieku: 18-35 lat
- obywatele krajów Unii Europejskiej oraz Albanii, Bośni i Herzegoviny, Islandii, Gruzji, Macedonii, Mołdawii, Czarnogóry, Norwegii, Serbii, Tunezji i Ukrainy). 

Opłata warsztatów, noclegu i wyżywienia wynosi 650 euro. Nie uwzględnia ona kosztów podróży. Jest to opłata za jedną osobę na projekt. Po uprzednim ustaleniu, w European Short Pitch może udział wziąć druga osoba z projektu, jednak będzie musiała ponieść koszty zakwaterowania

Deadline zgłaszania projektów mija 15 czerwca. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej European Short Pitch.