„ACID RAIN” Z KOLEJNYM GRAND PRIX

Tym razem animacja Tomka Popakula została doceniona przez jurorów Stuttgart International Festival of Animated Film. Tegoroczna edycja festiwalu odbyła się online.

Stuttgart Trickfilm International Animated Film Festival od lat cieszy się sporym powodzeniem wśród fanów animacji. Organizatorzy festiwalu dbają o to, by program był bogaty i różnorodny. Obok konkursów na najlepszą animację pełnometrażową i krótkometrażową na widzów czekają też pokazy specjalne i sekcja z filmami dla najmłodszych. Tegoroczna 27. edycja festiwalu odbyła się w dniach 5-10 maja w Internecie.

W tegorocznym programie festiwalu znalazły się dwie polskie animacje. Obok zwycięskiego „Acid Rain” można było zobaczyć koprodukcję „Portret Suzanne” autorstwa Izabeli Plucińskiej.

Akcja animacji Tomka Popakula rozgrywa się gdzieś w Europie Wschodniej. Młoda ucieka z domu, jak najdalej od szarej miejscowości. Początkowa ekscytacja podróżą autostopem opada, gdy ląduje na obrzeżach miasta w środku nocy. Na moście spostrzega postać balansującą niebezpiecznie na barierce. Tak poznaje Chudego trochę niezrównoważonego dziwaka. Chudy mieszka w kamperze, którym jeździ załatwiając niekoniecznie legalne sprawunki. Młoda postanawia zabrać się z Chudym. Ich wspólna droga prowadzi w coraz dziwniejsze rejony, a między nimi szybko zawiązuje się nienazwana więź.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na jego oficjalnej stronie interntowej.