TRWA NABÓR NA ANIMARKT PITCHING 2019

Organizatorzy czekają na projekty krótkometrażowych animacji i telewizyjnych odcinków specjalnych realizowanych w technice lalkowej, które są w fazie developmentu. Nabór potrwa do 4 sierpnia.

Pitching stanowi część Animarkt – pierwszego w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenia poświęconego animacji lalkowej. Jego trzecia edycja odbędzie się w Łodzi w dniach 8-12 października 2019 roku. W ciągu czterech dni w ramach Animarkt odbędą się panele dyskusyjne, sesje pitchingowe (treningowa i konkursowa), prezentacje, warsztaty, a także liczne spotkania. W wydarzeniu wezmą udział krajowi i zagraniczni producenci, dystrybutorzy, przedstawiciele nadawców telewizyjnych, animatorzy i inni profesjonaliści zajmujący się zawodowo filmem i animacją. Animarkt stanie się platformą do wymiany doświadczeń, wiedzy i know-how – niezbędnych w sprawnym poruszaniu się na międzynarodowym rynku animacji. Udział we wszystkich wydarzeniach organizowanych w ramach Animarkt jest bezpłatny.

W pitchingu mogą wziąć udział lalkowe projekty krótkometrażowe z całego świata, spełniające następujące warunki:

- są na etapie developmentu

- mają mniej niż 30 minut

- 80 proc. filmu będzie stanowiła animacja lalkowa.

Ze wszystkich zgłoszeń specjalnie powołany Komitet Selekcyjny wybierze 15 projektów.

Uczestnicy mają szansę nie tylko, zaprezentować się przed międzynarodowym jury, ale również zdobyć atrakcyjne nagrody zapewnione przez Dragonframe i Radiator IP Sales oraz dwa wyróżnienia specjalne od Studio Animacji CeTA.

Prezentacja projektów odbędzie się 11 października 2019.

Animarkt Pitching poprzedzony będzie dwudniową sesją szkoleniową poświęconą pracy nad prezentacją projektu i sztuce wystąpień publicznych.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest tutaj: http://bit.ly/ANIMARKT_Pitching19

Uwaga! Zarówno regulamin pitchingu, jak i formularz zgłoszeniowy jest w języku angielskim, podobnie jak sam pitching.