„DRŻENIA” Z DWOMA NAGRODAMI

Miniony weekend okazał się szczęśliwy dla filmu „Drżenia” Dawida Bodzaka. Krótkometrażowa fabuła zdobyła dwie nagrody – pierwszą na festiwalu Kaohsiung Film Festival na Tajwanie, drugą na Valladolid Film Festival w Hiszpanii.

Chociaż Kaohsiung Film Festival na Tajwanie ciągle trwa, wręczono już nagrody w konkursie krótkometrażowym. Grand Prize w konkursie międzynarodowym przypadło filmowi „Drżenia” Dawida Bodzaka.

W weekend zakończył się też Semana Internactional de Cine de Valladolid w Hiszpanii. Tam „Drżenia” otrzymały Silver Spike Short. Nagrodę w imieniu reżysera odebrał operator, Adam Suzin. Więcej o filmach nagrodzonych można przeczytać tutaj.

Drżenia” każą wyobrazić sobie, że jesteś w lesie, jest ciemno, cicho, zupełnie nie pamiętasz dlaczego tam się znalazłeś. Bardzo chcesz stamtąd wyjść, ale nagle słyszysz obok siebie wycie. Coś biegnie w twoją stronę i czegoś szuka, a ty siedzisz w miejscu. Nie ruszasz się, bo nie chcesz, żeby Cię zauważyło. Nagle - obok w mroku pojawia się wilk, a za nim drugi i trzeci, otaczają Cię. Co robisz?