OSTATNI TYDZIEŃ ZGŁOSZEŃ NA EAST DOC PLATFORM

Tylko do 12 listopada można zgłaszać się na wydarzenia East Doc Platform – imprezy branżowej poświęconej wspieraniu produkcji filmów dokumentalnych. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się także pitching dla krótkometrażowych dokumentów.

East Doc Platform to poświęcona filmowi dokumentalnemu impreza branżowa organizowana przez Institute of Documentary Film.  Imprezę odwiedza co roku ponad 400 gości, w tym około 100 decydentów z branży dokumentalnej: komisjonerzy, agenci sprzedaży, dystrybutorzy, przedstawiciele funduszy filmowych i festiwali.

Kolejna edycja imprezy odbędzie się w dniach 9-15 marca 2019. Organizatorzy zapraszają do zgłaszania projektów kreatywnych filmów dokumentalnych na wydarzenia składające się na program East Doc Platform, czyli:

1. East Doc Forum – wydarzenie stworzone z myślą o producentach, którzy pracują nad projektami będącymi w fazie developmentu lub produkcji i poszukują źródeł finansowania. Tegoroczna edycja Forum odbędzie się w dniach 9-15 marca i weźmie w niej udział około 20 projektów z Europy Centralnej i Wschodniej. W ramach East Doc Forum odbędą się 5-dniowe warsztaty i dwudniowy pitching, spotkania ‘one-to-one’ i dyskusje. Jak co roku, na forum zaproszono przedstawicieli wiodących stacji telewizyjnych, dystrybutorów i przedstawicieli funduszy filmowych z całego świata.

Więcej informacji o East Doc Forum – tutaj.

2. Project Market – dwudniowe targi, które stworzono, by ułatwić twórcom filmów dokumentalnych kontakt z decydentami z festiwali filmowych, stacji telewizyjnych, funduszy filmowych, film dystrybucyjnych, itp. Odbywają się one na zasadzie umawianych przed imprezą spotkań ‘one-to-one’ i są otwarte na projekty filmów w każdej fazie powstawania. W tym roku Projekt Market odbędzie się od 12 do 13 marca.

Więcej informacji o Projekt Market – tutaj.

3. East Doc Interactive - to wydarzenie przeznaczone dla twórców realizujących projekty interaktywne, crossmediowe, dokumenty web-docs czy projekty VR. Więcej informacji o East Doc Interactive – tutaj. Wydarzenie odbędzie się od 9 do 14 marca.

4. East Doc Shorts - nowe wydarzenie EDP, przeznaczone dla krótkometrażowych dokumentów. East Doc Shorts to pitching, w którym będzie mogło wziać udział sześć wybranych projektów. Każdy zespół będzie mieć 7 minut na zaprezentowanie swojego projektu. Pitching odbędzie się 13 marca, a więcej o nim można przeczytać tutaj.

Termin zgłoszeń na wszystkie wydarzenia mija 12 listopada 2018 roku.