POLSKIE PRODUKCJE W MIŃSKU

Już 2 listopada rozpocznie się Minsk International Film Festival Listapad, w programie znalazło się wiele polskich dokumentów.

Minsk International Film Festival Listapad jest organizowany od chwili odzyskania niepodległości przez Białoruś w 1994 roku. Jedną z sekcji festiwalu jest Międzynarodowy Konkurs Filmów Dokumentalnych. W tym roku w konkursie znalazły się trzy produkcje polskie: „Over the Limit” Marty Prus, ukraińsko-francusko-polska koprodukcja „Home Games” Alisy Kovalenko oraz „Obcy na mojej kanapie” Grzegorza Brzozowskiego, dla którego pokaz w Mińsku będzie międzynarodową premierą.

Natomiast w National Film School Competition zmierzą się „Siostry” Michała Hytrosia, „Call me Tony” Klaudiusza Chrostowskiego oraz „Jak zostać papieżem?” Justyny Mytnik, a w konkursie narodowym festiwalu Listapad pojawi się polska krótkometrażowa produkcja fabularna „Córka” białoruskiej reżyserki Mary Tamkovich.

W Mińsku będzie można też zobaczyć „Festival” Anny Gawlity i Tomasza Wolskiego, który zagości w pozakonkursowej sekcji pełnometrażowych filmów dokumentalnych.

Podczas Minsk International Film Festival Listapad odbędzie się też prezentacja Krzysztofa Gierata, który opowie o Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Pełen program dostępny jest na stronie festiwalu.