„NIE MASZ DYSTANSU” Z NAGRODĄ W LIPSKU

Animacja Kariny Paciorkowskiej została wyróżniona na prestiżowym festiwalu DOK Leipzig.

DOK Leip­zig to jedno z czołowych wydarzeń w świecie filmu dokumentalnego i animowanego. Każdego roku w Lipsku prezen­towane są najnowsze produk­cje filmowe z kilkudziesięciu krajów wszyst­kich kontynentów. W tym roku na DOK Leipzig zgłoszono ponad 3,100 filmów. Z tej liczby w oficjalnej selekcji do udziału w festiwalu wybrano około 160 filmów, a ponad 140 filmów trafiło do programów specjalnych. W sumie na DOK Leipzig zostało pokazanych 306 filmów, w tym osiem produkcji polskiej.

Nagrodzony film Kariny Paciorkowskiej znalazł się w międzynarodowym konkursie Next Masters Competition. Do tego samego konkursu zakwalifikowane zostały jeszcze cztery inne polskie filmy: dokumentalne SiostryMichała Hytrosia i Symfonia fabryki UrsusJaśminy Wójcik oraz animacje  Się zjada Edyty Adamczak oraz Zeszyt Aleksandry Rylewicz.

„Nie masz dystansu” to ręcznie rysowana animacja próbująca zadawać pytania na temat miejsca kobiet we współczesnej rzeczywistości. Film inspirowany jest życiem codziennym, wypowiedziami osób publicznych i sposobem, w jaki media mówią o kobietach.

Listę pozostałych laureatów można znaleźć tutaj.