„WOLTA” I „ŻALANASZ – PUSTY BRZEG” NA SHORTLIŚCIE CINEMA EYE HONORS

25 października podczas Cinema Eye Fall Lunch w Los Angeles ogłoszono tytuły filmów, które znalazły się na shortliście Cinema Eye Honors. Wśród filmów z szansą na nominację znalazł się „Żalanasz – pusty brzeg” Marcina Sautera oraz „Wolta” Moniki Koteckiej i Karoliny Poryzały.

Żalanasz – pusty brzegMarcina Sautera oraz Wolta Moniki Koteckiej i Karoliny Poryzały trafiły na listę dziesięciu filmów dokumentalnych, które mają szansę na nominację do nagród Cinema Eye Honors w kategorii Nonfiction Short. Shortlista została ogłoszona podczas Cinema Eye Fall Lunch w Los Angeles.

O tym, które filmy z shortlisty uzyskają nominację do nagrody dowiemy się 8-ego listopada, a ceremonia rozdania nagród odbędzie się 10-ego stycznia 2019 roku w Museum of the Moving Image w Nowym Jorku.

Nagrody Cinema Eye Honors przynawane są najlepszym filmom dokumentalnym od 2008 roku. Aby film mógł zostać nominowany do nagrody musi być pokazywany na którymś z poniższych festiwali filmowych: Sundance, Berlin, True/False, SXSW, Full Frame, Tribeca, Hot Docs, Cannes, Silverdocs, Los Angeles, Toronto, Sheffield oraz IDFA. Kandydatów do nagród Cinema Eye Honors wybierają przedstawiciele dużych festiwali filmów dokumentalnych, a zwycięzców każdego roku wybiera ok. 200 przedstawicieli branży dokumentalnej zaproszonych do głosowania przez Cinema Eye. 

Pełna shortlista znajduje się tutaj.