POLSKIE SHORTY W HISZPANII

Cztery polskie filmy krótkometrażowe zostaną zaprezentowane na dwóch prestiżowych hiszpańskich festiwalach.

9 listopada to naprawdę gorący czas dla hiszpańskiego kinomana. To wówczas rozpoczynają się Seville European Film Festival i International Festival of Documentary and Short Film of Bilbao ZINEBI. Obie imprezy potrwają tydzień i dostarczą publiczności wyjątkowych filmowych wrażeń.

Seville European Film Festival jak sama nazwa wskazuje specjalizuje się w pokazywaniu najciekawszych europejskich produkcji. Przez kilka dni andaluzyjska stolica będzie miejscem spotkań reżyserów, widzów, dziennikarzy i krytyków filmowych. Każdy znajdzie coś dla siebie – dokumenty, fabuły i krótkie metraże.  Nie zabraknie pokazów specjalnych i retrospektyw. Swoje miejsce na festiwalu znajdą również przedstawiciele branży.

W tegorocznym programie 15. edycji  andaluzyjskiego festiwalu znalazły się dwie polskie animacje. Filmy „III” Marty Pajek został zaproszony do tamtejszego konkursu, a  produkcja „Wyjdę z siebie” Karoliny Specht widzowie znajdą w jednej z sekcji pozakonkursowych.

Już po raz 60. odbędzie się International Festival of Documentary and Short Film of Bilbao ZINEBI. Festiwal o tak długiej historii prezentuje od lat najbardziej interesujące dokumenty i filmy krótkometrażowe z całego świata. Tegoroczna jubileuszowa edycja będzie wyjątkowa, w programie mnóstwo atrakcji – panele dyskusyjne, spotkania branżowe, retrospektywy, pokazy specjalne i galowe.

W tegorocznym konkursie ZINEBI znalazło się miejsce dla dwóch filmów krótkometrażowych z Polski. Animację będzie reprezentować film „Inny” Marty Magnuskiej, a fabułę „Heimat” Emi Buchwald.

Więcej informacji o festiwalu Seville European Film można znaleźć tutaj.

A informacje o International Festival of Documentary and Short Film of Bilbao ZINEBI można znaleźć tu.