„ZIMA” NAGRODZONA W INDIACH

Najnowszy film Tomka Popakula i Kasumi Ozeki „Zima” zdobył nagrodę dla Najlepszego Filmu Animowanego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Bombaju.

„Zima” nie zwalnia tempa. Po ostatnich nagrodach w Lizbonie i Zagrzebiu film został teraz doceniony przez jury Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Bombaju, w Indiach. Na uroczystej Gali Zamknięcia Festiwalu, która odbyła się 21 czerwca, nagrodę i statuetkę Srebrnej Muszli odebrała w imieniu twórców Magdalena Filipczuk z Instytutu Polskiego w Delhi

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Bombaju jest jednym z najstarszych festiwali filmów dokumentalnych, krótkometrażowych i animowanych w Azji Południowej. Odbywający się co dwa lata od 1990 roku MIFF rozwinął się pod względem udziału krajów, jakości wyświetlanych filmów, wydarzeń poprzedzających i towarzyszących. Organizatorem jest Wydział Filmów Ministerstwa Informacji i Radiofonii i Telewizji Rząd Indii.

„Zima” to mozaikowy portret małej wioski rybackiej, w której człowiek z człowiekiem, człowiek ze zwierzęciem, zwierzę ze zwierzęciem współzależą w delikatnej równowadze ciepłej, czułej troski i zimnego, emocjonalnego okrucieństwa. Niesamowita opowieść o samotności i społeczności w duchu realizmu magicznego.