TRWA NABÓR PROJEKTÓW NA CINEMA PENDENT

L’Alternativa PRO ma nabór projektów do programów w ramach 12. edycji Cinema Pendent.

Cinema Pendent  to wielowymiarowe wydarzenie zainaugurowane przez l’Alternativa PRO w 2013 roku. Jego celeme jest wspieranie rozwoju niezależnie produkcji i projektów audiowizualnych. Najważniejsze wydarzenia Cinema Pendent odbywają się w trakcie  Barcelona Independent Film Festival, l'Alternativa, festiwal jest dla organizatoró potężną platformę do promowania śmiałych, oryginalnych projektów oraz zwiększania możliwości tworzenia, produkcji i dystrybucji w branży filmów niezależnych.

Co roku na Cinema Pendent wybierane są projekty niezależnych twórców, które biorą udział w szeregu działań, mających na celu doskonalenie ich potencjału twórczego oraz maksymalne wykorzystanie dostępnych ścieżek, aby doprowadzić ich pracę do końca, a następnie wprowadzić do obiegu, m.in. festiwalowego czy sprzedażowego.

Nabór trwa na aż sześć programów: Development Lab (fikcje i produkcje hybrydowe), Short & Sweet (krótkometrażowe filmy), Mentoring Projects (eskperymentalne, niefikcjonalne projekty), EXTREMLAB (fabuły powiązane ze szkołami czy uniwersytetami), Mentoring Acció Cinema Pendent (krótkometrażowe i pełnometrażowe produkcje o tematyce społecznej), WIP Screenings (pełnometrażowe produkcje na etapie postprodukcji).

Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć tutaj.