ZGŁOŚ FILM NA HER DOCS FORUM!

Ruszyły zgłoszenia na showcase polskich filmów krótkometrażowych autorstwa kobiet podczas HER DOCS FORUM 2024

HER Docs Forum - forum kina dokumentalnego kobiet to wydarzenie, którego celem jest wsparcie kobiet aktywnych w świecie filmu dokumentalnego, ze szczególnym naciskiem na kino społecznie zaangażowane oraz budowanie pomostów między środowiskami filmowczyń zajmujących się zaangażowanym społecznie filmem dokumentalnym na świecie. 

W ramach części publicznej Forum w warszawskiej Kinotece odbędzie się showcase najnowszych polskich krótkometrażowych filmów dokumentalnych autorstwa kobiet.

Zapraszamy wszystkie filmowczynie dokumentalne i eksperymentalne, animatorki i wideoartystki do zgłaszania filmów, które powstały nie wcześniej niż w 2022 roku.

Szczegółowe informacje znajdują się w formularzu zgłoszeniowym: https://tiny.pl/d56dw

Termin nadsyłania formularzy zgłoszeniowych: 10 lipca 2024 roku. 

Zgłoszenie filmu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu: www.herdocs.pl/regulamin

HER Docs Forum jest organizowane przez Fundację HER Docs - fundację non-profit działającą od 2019 roku w świecie filmu dokumentalnego, kultury i sztuki. Misją Fundacji HER Docs jest popularyzacja twórczości filmowej (głównie dokumentalnej) kobiet, promowanie kreatywności kobiet oraz wzmacnianie pozycji i wspieranie kobiet i dziewcząt.

Oprócz szeroko rozumianego wspierania i promocji twórczości filmowej kobiet, jednym z głównych celów Fundacji jest edukacja poprzez film dokumentalny, ze szczególnym uwzględnieniem młodszej widowni. 

Do najważniejszych projektów organizowanych przez Fundację HER Docs należą: HER Docs Film Festival – międzynarodowy festiwal filmowy prezentujący szeroką twórczość kobiet w zakresie filmu dokumentalnego oraz HER Docs Forum – wydarzenie dedykowane kobietom zajmującym się zawodowo filmem dokumentalnym. Fundacja prowadzi także aktywną działalność przez cały rok, organizując pokazy stacjonarne i internetowe, dyskusje z zaproszonymi gościniami i gośćmi, spotkania z twórczyniami, warsztaty, wystawy, a także promując za granicą twórczość dokumentalistek z Polski.

Informacja prasowa