“AIRBORNE” DOCENIONY PRZEZ BRAZYLIJSKĄ PUBLICZNOŚĆ

Animacja Andrzeja Jobczyka znalazła się wśród dziesiątki tytułów wyróżnionych przez uczestników São Paulo International Short Film Festival.

São Paulo International Short Film Festival to wydarzenie mające na celu promocję lokalnych i międzynarodowych produkcji krótkometrażowych. To co wyróżnia ten festiwal to jego pozakonkursowy charakter. Filmy są pokazywane w różnych sekcjach i to widzowie, a nie jurorzy mają okazję podzielić się swoim zachwytem daną krótkometrażówką. Co roku publiczność wybiera 10 ulubionych filmów z całego programu. W tym roku jednym z nich okazała się być polska animacja.

Wyróżnione przez brazylijską publiczność „Airbornew reżyserii Andrzeja Jobczyka to surrealistyczna animacja łącząca świat maszyn latających z królestwem flory i fauny. Pochłonięty walką pilot myśliwca traci swój cel i zalicza wielki upadek. Samolot wbija się w koronę drzewa.Tragedia, która zdaje się końcem otwiera nowy etap historii. W miejscu katastrofy budzi się nowe życie, którego przeznaczeniem będzie rozwikłanie zagadki swego pochodzenia. Airborne to opowieść o pasji, jej korzeniach i o tym co musimy stracić by narodzić się na nowo.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć tutaj.