POLSKIE KRÓTKIE METRAŻE NA MIĘDZYNARODOWYCH FESTIWALACH W SIERPNIU

W sierpniu nasze filmy krótkometrażowe będą podróżować niemalże po całym globie. Nie zabraknie ich w Australii, Stanach Zjedoczonych, Brazylii i na naszym kontynencie. Sprawdźcie, gdzie w sierpniu będzie można obejrzeć polskie produkcje.

Festiwal trwający cały miesiąc? Czemu nie! The Political Shortfilm - Hamburg Summer Cinema to wydarzenie na którym prezentowane są najciekawsze filmy krótkometrażowe mijającego sezonu. Rozpoczyna się pierwszego sierpnia, a w programie znajdziemy „Swobodę” Joanny Różniak. Dzień później wystartuje MoliseCinema Film Festival z konkursowym pokazem „Airborne” Andrzeja Jobczyka.

Nie lada gratką jest premierowy pokaz „Koniunkcji” Marty Magnuskiej na niezwykle prestiżowym festiwalu w Locarno. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj. Zaskoczeniem może być projekcja „Cipki” Renaty Gąsiorwoskiej. Ta niesamowicie popularna i wielokrotnie nagradzana animacja po latach wciąż jest zapraszana na międzynarodowe wydarzenia. Tym razem film zobaczą widzowie amerykańskiego MICRODOSE Event.

Na początku sierpnia rozpocznie się też Melbourne International Film Festival. Podczas 70. edycji festiwalu publiczność i jury będą mieli okazję zobaczyć animowaną „Furię” Julii Siudy. W podobnym terminie wystartuje też DokuFest International Documentary and Short Film Festival. W programie znalazło się „Airborne” Andrzeja Jobczyka. Animację będzie można zobaczyć też w Brazylii na Sao Paulo International Short Film Festival.

Dwie polskie krótkometrażówki zostaną pokazane na La Guarimba Film Festival. Szansę na tamtejsze nagrody ma fabularna „Wenus z Willendorfu” Zuzanny Grajcewicz oraz animowana „Ja i moja gruba dupa” Yelyzavety Pysmak.

W tym miesiącu podczas austriackiego ALPINALE Short Film Festival wyświetlona zostanie „Wizyta” Mateusza Jarmulskiego, na macedońskim Flipbook Film Festival pokazana zostanie animacja „Toothless” Andrei Guizar, a na duńskim OFF - Odense International Film Festival „Furia” Julii Siudy.

Na przełomie sierpnia i września wystartuje BuSho Film Festival. W programie tego węgierskiego festiwalu będzie można zobaczyć „Stagnanta” Konrada Kultysa.

Pełna lista pokazów festiwalowych dostępna jest tutaj.