„OBYŚ NIE MUSIAŁA TUTAJ WRÓCIĆ” Z NAGRODĄ NA RUMUŃSKIM FESTIWALU

Animacja Anastazji Naumenko otrzymała nagrodę na rumuńskim ABIFF - Animation Bucharest International Film Festival.

ABIFF – Animation Bucharest International Film Festival to wydarzenie, które ma na celu promocję animacji w regionie. Organizatorem festiwalu są Fundację ABI, Mockra Productions i Creatrix Fama, przy wsparciu UPFAR ARGOA i DACIN SARA, a jego dyrektorem  artystycznym jest Miron Radu. Wydarzenie na którym prezentowane są najciekawsze produkcje z kraju i ze świata przyciąga ponad tysięczną publiczność.

W tym roku jedną z nagród otrzymała polska animacja. „Obyś nie musiała tutaj wrócić” Anastazji Naumenko otrzymał The Best Thematic Film Award.

Nagrodzony film opowiada o młodej dziewczynie, która emigruje. Funkcjonowanie w obcym środowisku powoli przekształca się w rutynę, a ona sama - we współczesnego Frankensteina. Nowe podejście i wypracowane zachowania przestają pasować do starych nawyków i odziedziczonych od bliskich stereotypów. Po czasie bohaterka postanawia wrócić do domu, żeby odzyskać utracone poczucie bezpieczeństwa. Pierwsze spotkanie z rodziną staje się punktem zwrotnym w kształtowaniu się jej tożsamości i odkrywa proces, który przechodzi większość współczesnych emigrantów.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć tutaj.