STUDIO MUNKA ZAPRASZA NA SPOTKANIE Z LAUREATEM OSCARA

Mat Kirbky, reżyser krótkometrażowego filmu fabularnego ‘’The Phone Call”, laureat Oscara 2015 za najlepszą krótkometrażową fabułę weźmie udział w obchodach 10. urodzin programu „30 Minut” realizowanego w Studiu Munka działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.

Spotkanie z Matem Kirbkym oraz producentem filmu ‘’The Phone Call” Jamsem Lucasem odbędzie się 9 kwietnia o godzinie 11.00 w Narodowym Instytucie Audiowizualnym. Poprzedzi je pokaz filmów, które w 2015 roku były nominowane do Oscara w kategorii Best Live Action Short Film:

1.            “Boogaloo & Graham”, reż. Michael Lennox

2.            “Parvaneh”, reż. Talkhon Hamzavi

3.            „The Phone Call”, reż. Mat Kirkby (laureat Oscara 2015)

Film "The Phone Call" był prezentowany podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Rozmowę z twórcami poprowadzi Anna Serdiukow. Spotkanie z laureatem Oscara ma charakter zamknięty, obowiązują na nie zaproszenia, które będzie można wygrać na profilu Studia Munka na Facebooku. Wydarzenie to zamknie trzydniowe obchody 10. urodzin programu „30 Minut”, które rozpoczną się już 7 kwietnia bezpłatnymi projekcjami czterech filmów zrealizowanych w Studiu Munka-SFP:

1.            „Trójka do wzięcia”, reż. Bartosz Konopka

2.            „Aria Diva”, reż. Agnieszka Smoczyńska

3.            „Ciemnego pokoju nie trzeba się bać”, reż. Kuba Czekaj

4.            „Portret z pamięci”, reż. Marcin Bortkiewicz

 

Po projekcji filmów odbędzie się spotkanie z twórcami, które poprowadzi Patrycja Wanat. Wszyscy reżyserzy zaprezentowanych fabuł mają na swoim koncie już pełnometrażowe debiuty fabularne, które z sukcesem zostały przyjęte na polskich i zagranicznych festiwalach.  Wstęp na projekcje oraz spotkanie jest bezpłatny.

Z kolei 8 kwietnia, również w NInA, odbędzie się spotkanie z Jackiem Bromskim, Wojciechem Marczewskim, Jerzym Kapuścińskim, Dariuszem Gajewskim oraz Ewą Jastrzębską, które poprowadzi Max Cegielski. Wydarzenie jest zamknięte, obowiązują na nie zaproszenia.

Program „30 Minut”, w ramach którego produkowane są krótkometrażowe filmy fabularne, to jeden z najważniejszych programów dla młodych twórców realizowanych w Studiu Munka-SFP. Dotychczas młodzi twórcy nakręcili już 78 produkcji, które były pokazywane i nagradzane m.in. na festiwalach w Cannes, Clermont-Ferrand, Cottbus, Palm Springs, Premiers Plans czy Locarno.

źródło: informacja prasowa Studio Munka