KRZYSZTOF KUBIK ZDOBYWCĄ PODWÓJNEJ BAFTY 2016

Kadego roku BAFTA Scotland nagradza najbardziej utalentowanych młodych twórców w branży filmowej. Jury BAFTA Scotland New Talent Awards wybiera 36 nominacji z pośród setek zgłoszeń z całego kraju. Następnie wybiera zwycięzców dla każdej z 12 kategorii. W tym roku aż dwie nagrody trafiły do polskiego twórcy.

Reżyser filmów takich jak Transpotting czy Slumdog Millioner, wręczył prestiżową nagrodę BAFTA Best New Work, polskiemu twórcy Krzysztofowi Kubikowi, za film "Plusz z Rzeki Leith". Była to najważniejsza nagroda tego wieczoru, Kubik został wybrany z pośród dwunastu zwycięzców tegorocznej BAFTY jako Najlepszy z Najlepszych. Specjalnie powołane jury, zadecydowało nagrodzić młodego filmowca, uznając jego doskonały filmowy talent.

Tego wieczoru Krzysztof Kubik, otrzymał również nagrodę BAFTY w kategorii: Najlepsze Zdjęcia. To juz dziewiąta nagroda zdobyta za film o Pluszczu z rzeki Leith.

Krzysztof ukończył szkołę filmową w Edynburgu w 2015 roku z wyróżnieniem i odrazu pokazał, że stać go na więcej. W tej chwili pracuje nad pełnometrażową wersją o Pluszczu, a także wraz z reżyserką i producentką Karoliną Mazur kończy swój debiutancki pełnometrażowy film fabularny pod tytułem „Pasażerowie”.

Pełna lista nagrodzonych znajduje się na stronie internetowej.

informacja prasowa producenta