„ŚLIMAKI” NAGRODZONE PRZEZ PUBLICZNOŚĆ GO SHORT

Krótkometrażowy dokument "Ślimaki" znalazł się w gronie laureatów zakończonego w miniona niedzielę, 10 kwietnia, festiwalu Go Short. Film Grzegorza Szczepaniaka otrzymał nagrodę publiczności.

Ósma edycja festiwalu filmów krótkometrażowych Go Short, która odbyła się w holenderskim mieście Nijmegen w dniach od 6 do 10 kwietnia, przyniosła nagrodę dokumentowi Grzegorza Szepaniaka. Film „Ślimaki” zyskał sympatię widzów, którzy uznali go najlepszym filmem festiwalu.

„Ślimaki” opowiadają historię Andrzeja, który wraz z kolegą postanawia założyć park hodowlany dla ślimaków. Mimo braku doświadczenia wierzy w sukces przedsięwzięcia. Z pomocą przychodzi mu Grzegorz Skalmowski z Pasłęka, polski guru tej dziedziny zwany „Ślimaczanym Królem”, który udziela cennych porad. Trwają przygotowania do rozpoczęcia hodowli. W przerwach w pracy mężczyźni prowadzą rozmowy o życiu i śmierci, miłości i przyjaźni, które stają się kwintesencją filmu, ślimak zaś urasta do roli symbolu odradzania się i życia wiecznego.

Więcej informacji o festiwalu znaleźć można na jego stronie internetowej.