OSTATNIE DNI ZGŁOSZEŃ NA „ANIMATED IN POLAND”

Jeszcze tylko kilka dni można zgłaszać projeky na ANIMATED IN POLAND – prezentację polskich projektów filmów animowanych na ostatnim etapie powstawania, która odbędzie się podczas 56. Krakowskiego festiwalu Filmowego. Termin naboru upływa 17 kwietnia.

Krakowska Fundacja Filmowa, organizator Krakowskiego Festiwalu Filmowego oraz odbywającego się równolegle z festiwalem Industry Zone, zaprasza do zgłoszeń projektów filmów animowanych do prezentacji ANIMATED IN POLAND, która powstała z myślą o prezentacji najnowszych filmów animowanych tworzonych w Polsce. Reprezentanci wyselekcjonowanych projektów opowiedzą o swoich filmach i pokażą ich fragmenty, nim te trafią do programów polskich i zagranicznych festiwali filmowych.

Do udziału w prezentacji można zgłaszać filmy będące na ostatnim etapie produkcji, które swoją premierę będą miały w ciągu najbliższych kilku miesięcy. W wydarzeniu co roku uczestniczą międzynarodowi profesjonaliści związani z branżą filmu animowanego – reprezentanci festiwali, instytucji filmowych dystrybutorzy oraz agenci sprzedaży. Prezentacja odbędzie się w języku angielskim.

Spośród nadesłanych zgłoszeń zostanie wybranych 8 projektów, które wezmą udział w finałowej prezentacji 31 maja, w ramach Industry Zone, odbywającego się podczas 56. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Chętnych prosimy o kontakt pod adresem marta.swiatek@kff.com.pl najpóźniej do 17 kwietnia.

Prezentacja ANIMATED IN POLAND odbyła się po raz pierwszy w maju 2013 roku podczas 53. edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego we współpracy z magazynem „Shortcut”. W ramach ubiegłorocznej edycji wydarzenia zaprezentowano m.in. "Locus” Anity Kwiatkowskiej-Naqvi, „XOXO – pocałunki i uściski” Wioli Sowy, czy „Figury niemożliwe i inne historie II” Marty Pajek.

Informacji dotyczących konkursu udziela biuro Krakowskiej Fundacji Filmowej: Marta Świątek, marta.swiatek@kff.com.pl; tel. (12) 294- 69-45

56. Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach 29 maja – 5 czerwca 2016 roku. Więcej informacji o festiwalu oraz o towarzyszących mu wydarzeniach branżowych znaleźć można tutaj.

[fot. Tomasz Korczyński, Animated in Poland 2015]