POLSKI PROJEKT NA EURO CONNECTION

Projekt „Już mnie nie ma” Nawojki Wierzbowskiej zakwalifikował się do programu Euro Connection. To forum koprodukcyjne dla filmów krótkometrażowych, które odbędzie się podczas targów filmowych w Clermont-Ferrand. Forum skierowane jest do producentów krótkich filmów fabularnych, dokumentów kreacyjnych oraz filmów animowanych.

Najbliższa edycja Euro Connection odbędzie się podczas największych międzynarodowych Targów Filmu Krótkometrażowego w Clermont-Ferrand. Jak co roku wydarzenie poprzedzone zostanie sesją przygotowującą do prezentacji, a po pitchingu odbędą się spotkania i konsultacje indywidualne. Podczas przyszłorocznej edycji zaprezentowanych zostanie 14 projektów, wybranych przez jurorów spośród wszystkich zgłoszonych przez poszczególne kraje partnerskie. Jednym z tych projektów będzie krótkometrażowa animacja „Już mnie nie ma” Nawojki Wierzbowskiej, produkowana w Krakowskim Klastrze Filmowym.

Martwy Dziadek czeka na przybycie Śmierci. Gdy ta nie przychodzi, postanawia sam udać się w zaświaty. Niestety- jego Rodzina nie wierzy, że jest martwy i i za każdym razem, gdy staruszek ucieka, sprowadzają go z powrotem. Dziadek próbuje udowodnić Rodzinie, że nie żyje. Pomimo solidnych dowodów, Rodzinie nie wierzy mu i skuwa go łańcuchem, by zapobiec dalszym ucieczkom. Atmosfera w domu staje się coraz dziwniejsza, ale mimo to wszyscy próbują normalnie funkcjonować. Gdy Dziadek już zupełnie traci nadzieję, w domu zjawia się spóźniona Śmierć, i pomaga zrozumieć jego bliskim, że muszą pozwolić staruszkowi odejść

Udział w Euro Connection to znakomita okazja dla prężnych producentów zainteresowanych koprodukcją międzynarodową, poszukujących partnerów do realizacji swoich krótkometrażowych projektów. Z roku na rok, program cieszy się coraz większą popularnością, a polscy producenci uczestniczą w nim regularnie. Udział w forum umożliwia spotkanie z ponad 150 zagranicznymi producentami, przedstawicielami stacji telewizyjnych oraz instytucji finansujących filmy krótkometrażowe.

Od 2008 roku koordynatorem programu w Polsce jest Krakowska Fundacja Filmowa.

Listę wszystkich zakwalifikowanych projektów można znaleźć tutaj.