„WYRAJ” NAGRODZONY W CHINACH

Kolejna nagroda dla filmu Agnieszki Nowosielskiej. Tym razem film zachwycił jurorów konkursu studenckiego chińskiego Macau International Short Film Festival.

Macau International Short Film Festival odbywa się od 2010 roku. To wydarzenie, które łączy pasjonatów kina i muzyki. W programie festiwalu znajdziemy zarówno filmy krótkometrażowe, jak i teledyski, co przekłada się na dwa główne konkursy: SHORTS (o poszczególne nagrody ubiegają się krótkie dokumenty, animacje i fabuły) oraz VOULME (dla teledysków).

W tym roku jury Andra Tévy (Francja), João Francisco Pinto (Portugalia/Makau) i Jay Lei (Makau) postanowili nagrodzić polską krótką fabułę. Tytuł najlepszego filmu studenckiego powędrował do Agnieszki Nowosielskiej ze Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach.

Bohaterką nagrodzonego filmu „Wyraj” jest Weronka, ktora wiedzie spokojne i sielskie życie do czasu, gdy nagle okazuje się, że jej ojciec jest chory. Otaczający ją świat woła o uwagę, a rzeczywistość wymyka jej się spod kontroli. Podczas zabawy z kolegami jej syn Pietrek doświadcza sytuacji, po której zaczyna wierzyć, że posiada uzdrawiające moce. Czy to możliwe, że chłopiec ma wpływ na zdrowie dziadka?

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć tutaj.